AIM ŘLP ČR, s.p.

Aplikace Aktuality O nás PC verze English
Kontakt

Aktuality

28. 8. 2023Ve dnech 28. srpna - 8. září 2023 jsou v platnosti dočasně rezervované prostory (TRA) pro mezinárodní vojenské letecké cvičení ODON 2023. Viz AIP SUP 11/23 a AUP/UUP.
11. 7. 202311. až 19. července 2023 jsou zřízeny dočasně omezené prostory, ve kterých se uskuteční armádní cvičení Eagle 2023 (činnost PJE). Viz webové stránky AKČR a LAA.
více

Letecká informační služba je poskytována střediskem AIM (Aeronautical Information Management), které je organizační složkou státního podniku Řízení letového provozu ČR. AIM zajišťuje tok leteckých informací nezbytných pro bezpečnost, pravidelnost a hospodárnost mezinárodního a vnitrostátního letového provozu v rozsahu jeho působnosti, jak je uvedeno v AIP GEN 3 v bodě 3.1.2. Středisko AIM zahrnuje oddělení produktů AIM a mezinárodní kancelář NOTAM. Systémová podpora střediska AIM je zajišťována oddělením systémů a dat AIM. Na mezinárodních letištích v ČR, kde poskytuje služby řízení ŘLP ČR, s. p., je letecká informační služba poskytována prostřednictvím stanoviště Centrální ARO Praha (Ohlašovna letových provozních služeb).

více o AIM ŘLP ČR